Новини‎ > ‎

Названо важливі зміни в судовому законодавстві України

опубліковано 3 квіт. 2017 р., 13:22 Маріна Власюк   [ оновлено 3 квіт. 2017 р., 13:30 ]
Зміни до Кодексу адміністративного судочинства України пропонують нову термінологію і сприятимуть доступу до правосуддя.

Про це заявила суддя Київського апеляційного адміністративного суду Оксана Епель, яка проаналізувала зміни в Кодекс адміністративного судочинства (КАС) України в рамках законопроекту «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».

За її словами, законопроектом передбачається удосконалити адміністративний процес з метою дотримання основних принципів судочинства, закріплених Конституцією, а також усунути недоліки і прогалини у правовому регулюванні розгляду адміністративних справ.

«Я впевнена, що зміни в КАС передбачають ряд новацій, більшість з яких дійсно необхідні і допоможуть врегулювати дискусійні питання, що виникають на практиці», - пояснила Оксана Епель.

Наприклад, в ст. 4 з'являється «чітке визначення публічно-правового спору, яке розширено і конкретизовано в порівнянні з чинною редакцією КАС (п. 1 ч. 1 ст. 3), що згадує цю категорію виключно в контексті визначення справи адміністративної юрисдикції».

За словами судді, ця ж стаття встановлює поняття адміністративного договору; дає чітке уявлення про його правову природу і можливості практичного використання в адміністративному процесі.

Вводяться визначення понять нормативно-правового та індивідуального актів, які більш ніж актуальні для адміністративної юрисдикції і на сьогоднішній день також є проблемними через відсутність чітких законодавчих визначень.

Також закріплюються поняття похідного вимоги і розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, які мають основоположне значення при визначенні суми судового збору. Передбачається, що врегулювання на законодавчому рівні питання про похідні позовних вимогах нарешті поставить крапку спорах в цій області і сприятиме доступу до правосуддя.

«Таким чином, в цілому нововведення, які стосуються термінології, є потрібними і позитивними», - зазначила Оксана Епель.

Повну версію змін до Кодексу адміністративного судочинства читайте за посиланням-http: //w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1? Pf3511 = 61415
Comments