Статті‎ > ‎

Як купити авто на єврономерах?

 
    Чимало українців часто замислюються над питанням покупки вжзиваного автомобіля з Європи, адже ціна таких нерозмитнених транспортних засобів в кілька разів менша, ніж на вторинному ринку України. Крім того, європейські автомобілі експлуатувалися у відносного хороших умовах і своєчасно проходили регламентні техогляди у офіційних дилерів. 
      Ст. 380 Податкового кодексу дозволяє пересуватися на автомобілях закордонної реєстрації тільки іноземцям. На митниці такі машини отримують довідку про тимчасове ввезення на термін до одного року, митні збори з них не стягують. Якщо українець ввозить на територію нашої країни закордонний автомобіль – він має його розмитнити та зареєструвати в сервісних центрах МВС.
      Крім цього, є вимога, згідно з якою ввезені іноземцями машини можуть використовувати тільки ті люди, які завезли їх в Україну, і тільки для особистих потреб. Їх не можна використовувати для ведення підприємницької діяльності. Незважаючи на всю суворість українського законодавства, люди, не бажаючи миритися з дорожнечею автомобілів на вітчизняному ринку, знайшли вихід із ситуації, і придумали, як напівлегально отримати такий бажаний і недорогий європейський автомобіль.
       Існує три основні шляхи потрапляння в Україну автомоілів на єврономерах:
  • Резидент України, використовуючи прогалини Митного кодексу, ввозить авто на транзитних умовах. Для жителів прикордонних територій, які часто працюють за кордоном, це вихід, адже вони кожні п'ять-десять днів повинні перетинати кордон для виконання вимог законодавства.
  • Знайти резидента європейської країни, оформити авто на нього, за певну плату він ввезе авто на територію України. Ця схема складніша, але зручніша, адже термін довший, незважаючи на загрозу штрафу за нецільове використання авто. Правда, тут є чимало проблем для самих громадян. Надзвичайно легко, не розібравшись, потрапити у безвихідь.
  • Також існує варіант оформлення авто на юридичну особу, і ці машини офіційно перебувають "у комерційному використанні".
      Також варто зазначити, що за користування автомобілями на єврономерах, які порушили правила перебування в Україні, передбачені дуже високі штрафи, які досягають 300% від вартості розмитнення даного авто. 
 
    За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтесь за телефоном гарячої лінії: +38(099)-435-16-94;  +38(096)-583-43-61 – юрист Центру юридичної допомоги «Захист» Бондар Надія Володимирівна. Дзвінки приймаються цілодобово, якщо оператор зайнятий, ми Вам перетелефонуєм.
     Будемо раді Вам допомогти!

Comments