Статті‎ > ‎

Як не платити кредит?

   
  На сьогоднішній день багато хто зіштовхнувся з ситуацією, коли доходи зменшилися настільки, що коштів відчайдушно не вистачає. Дуже часто люди в зв'язку з фінансовими проблемами звертаються на допомогу до банків або фінансових організацій.

     
Сплачувати кредит потрібно регулярно і певними сумами - обов'язковими щомісячними платежами. Запізнення навіть всього на кілька днів призводить до простроче
ння, яке загрожує нарахуванням великих штрафів, неустойки, пені, а також поганою кредитною історією. Це в свою чергу призведе до того, що Ви не зможете згодом звертатися за новими кредитами, всі банки будуть відмовляти в наданні коштів.
     Але що ж робити, коли немає коштів оплачувати кредит, або як не платити кредит?
     Дуже часто банки, а також фінансові організації йдуть назустріч клієнту, у якого виникли тимчасові фінансові проблеми.
     Таким чином, банки можуть запропонувати клієнту 3 шляхи реструктуризації кредитної заборгованості.
     1.Продовження строку виплат по кредиту
     2. Кредитні канікули.
     3. Рефінансування кредита.
     Розглянемо детальніше шляхи реструктуризації кредитної заборгованості.
     
1. Подовження строку виплат по кредиту.
Цей спосіб дозволяє зменшити суму щомісячних платежів за кредитним договором. В даному випадку відбувається зниження суми щомісячних платежів за кредитним договором за рахунок подовження строків виплати кредиту. Наприклад, якщо людина оплачує за кредитним договором певну суму щомісячного платежу, проте, у неї виникли проблеми, через які вона не має можливості оплачувати повністю суму щомісячного платежу, банк чи фінансова організація може піти їй назустріч, зменшивши суму щомісячного платежу, тим самим подовжити термін оплати кредиту.
     2.Кредитні канікули. Даний варіант звільняє боржника від сплати кредиту на термін до 3-ох років. Проте, бувають випадки, коли банк або фінансова організачія дозволяє людині взагалі не оплачувати кредит. 
     Кредитні канікули – відстрочка щомісячного платежа, яку банк надає позичальнику на деякий час. Під час кредитних канікул позичальник не виплачує кредит.
     Буває три варіанта кредитних канікул:
     • Повна відстрочка платежів. Цей вид відстрочки є звичайним переривом виплати по кредитному договорі. Тобто, позичальник не платить ні щомісячних платежів, ні відсотків по кредиту. Такий вид відстрочки можливий лише з поважних причин. Наприклад, якщо позичальник втратив роботу чи джерело доходів або ж, захворів. Проте, ці причини позичальнику слід підтвердити перед банком документально.
     • Часткова відстрочка платежів. Це означає, що банк складає новий графік щомісячних платежів, згідно якого, клієнт буде здійснювати платежі під час кредитних канікул. 
     • Змінення валюти кредиту.
     3.Рефінансування кредита
     Рефінансування – йе отримання нового кредита з цілью погашення кредита в іншому банку на більш вигідних умовах.
     Також, можна зазначити, що для того, щоб банк чи фінансова організація дозволили не оплачувати кредит, або ж дали згоду на проведення реструктуризації кредитної заборгованості, повинні бути вагомі причини, такі як:
     1. втрата пільг чи роботи 
     2. зниження рівня заробітної плати;
     3. вагітність та відпустка по догляду за дитиною;
     4. серйозні захворювання, інвалідність;
     5. призив в армію;
     6. смерть членів сім’ї.
     7. розлучення. 
      За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтесь за телефоном гарячої лінії: +38(099)-435-16-94;  +38(096)-583-43-61 – юрист Центру юридичної допомоги «Захист» Бондар Надія Володимирівна. Дзвінки приймаються цілодобово, якщо оператор зайнятий, ми Вам перетелефонуєм.
     Будемо раді Вам допомогти!
Comments