Статті‎ > ‎

Як приватизувати землю в Одесі

     Мабуть, кожна людина, яка мешкає в Одесі, мріє про власний будинок поблизу моря, або ж просто про власний будинок чи про частину земельної ділянки. Звичайно, досягнути цього дуже не легко, але все ж таки, можливо.
     Конституція України гарантує кожному громадянину України право на землю (ст.14). Це право громадяни реалізують в процесі безоплатної приватизації землі. Крім того, громадяни мають право придбати земельні ділянки у власність за грошові кошти або орендувати їх.
     Приватизація – найпоширеніший спосіб набуття громадянами права власності на землю. Вона здійснюється шляхом передачі їм земельних ділянок із земель державної та комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації. Приватизацію можна розглядати як підставу виникнення прав на землю, спосіб придбання громадянами земельних ділянок у власність, умову реалізації їх земельних прав, порядок передачі ділянок державної та комунальної власності у приватну власність громадянам, і саме у такому значенні приватизація земельних ділянок закріплена у Земельному кодексі.
     Згідно Земельного кодексу України, кожен громадянин має право отримати безоплатно 6 ділянок:
• ділянку для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара);
• ділянку для ведення особистого селянського господарства (до 2 га);
• ділянку для ведення фермерського господарства (в розмірі земельної частки (паю) визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство);
• ділянку для ведення садівництва (до 0,12 га);
• ділянку для індивідуального дачного будівництва (до 0,10 га);
• ділянку для будівництва індивідуальних гаражів (не більше 0,01 га).
     Приватизацію шляхом виділення земельної частки (паю) в натурі умовно можна поділити на декілька етапів, зокрема:
     І. Підготовчі роботи
     1. Власники земельних сертифікатів подають заяви до відповідної ради з проханням виділити в натурі земельні ділянки і видати замість земельних сертифікатів державні акти.
     2. Місцеві ради:
а) за результатами розгляду таких заяв приймають рішення про виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості);
б) уточнюють місце розташування, межі і площі сільськогосподарських угідь, які підлягають розподілу між власниками земельних часток (паїв);
в) укладають із землевпорядними організаціями договори на виконання робіт із землеустрою щодо виділення земельних часток (паїв) в натурі (на місцевості) та виготовлення технічної документації та/чи сприяють в укла¬данні таких договорів, якщо такі роботи виконуються за рахунок осіб, які ма¬ють право на земельну частку (пай), або за рахунок коштів підприємств, установ та організацій, що орендують земельні частки (паї), проектів техніч¬ної допомоги тощо;
г) уточнюють списки осіб, які мають право на земельну частку (пай) та передають їх землевпорядним організаціям.
     
     ІІ. Польові геодезичні роботи
     1. Рекогностування місцевості. 
     2. Геодезичні роботи. 
     3. Кадастрове картографування. 
     III.Розробка проекту організації території земельних часток (паїв)
     На підставі виконаної кадастрової зйомки землевпорядна організація розробляє проект організації території земельних часток на території відпо¬відної ради. Проект розробляється з урахуванням родючості ґрунтів, рельє¬фу, шляхової мережі тощо. На проекті організації території позначаються межі запроектованих земельних ділянок, їх кадастрові номери, площі в фі¬зичних гектарах, лісозахисні смуги, захисні гідротехнічні споруди тощо.
     IV. Відведення земельних ділянок в натурі та видача державних актів
     Розроблений проект організації території затверджується рішенням збо¬рів власників земельних часток (паїв). 
     Приватизацією земельної ділянки є передача земель з державної власності в приватну. На жаль, в Україні цей процес є складним і заплутаним, через велику кількість документів і процедур, а також, він може затягнутися на довгий термін часу. Щоб оформити приватизацію земельної ділянки в Одесі необхідно розробити технічну документацію, отримати дозвіл на її виготовлення в Управлінні архітектури та містобудування Одеської міської ради, виготовити і погодити проект землевідведення, присвоїти кадастровий номер.
     Свідоцтво про право власності, як і при приватизації квартири, горища або підвалу слід отримати в Реєстраційній службі Одеського міського управління юстиції.
     За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтесь за телефоном гарячої лінії: +38(099)-435-16-94 – юрист Центру юридичної допомоги «Захист» Бондар Надія Володимирівна. Дзвінки приймаються цілодобово, якщо оператор зайнятий, ми Вам перетелефонуєм.
     Будем раді Вам допомогти!

Comments