Статті‎ > ‎

Як відновити втрачений паспорт ?Відповідно до Закону «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» паспорт громадянина України віднесений до документів, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України. Він видається кожному громадянину України по досягненню 14-річного віку і на сьогодні може бути як у формі книжечки (зразка 1994 року), так і ID-картки. Що робити, якщо паспорт втрачено? Відповідь залежатиме від того, за яких обставин це відбулось. Якщо паспорт було викрадено, необхідно звернутись із заявою до поліції. З одного боку, це дещо продовжить час на відновлення паспорта, з іншого - унеможливить відповідальність за шахрайські дії із використанням документу (оформлення без вашого відома кредитів, цивільно-правових угод тощо). За результатами розгляду звернення про викрадення паспорту в поліції вам нададуть витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

З цим витягом необхідно звернутись до відділення міграційної служби, до відповідного ЦНАП чи центру обслуговування «Паспортний сервіс» ДП «Документ» за місцем реєстрації. У разі, якщо втрачено ID-картку, місце звернення ролі не грає.

Окрім того, відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України (постанова Кабміну від 25.03.2015 № 302), не залежно від причини необхідності отримання нового паспорта - викрадення, втрата, знищення, пошкодження - необхідно надати такі документи:

  • заява про втрату (викрадення) паспорта;

  • квитанція про сплату державного мита;

  • довідка про місце проживання; свідоцтво про народження дітей (за наявності);

  • свідоцтво про шлюб, розірвання шлюбу (за наявності).

    Скільки триватиме відновлення паспорта?

Термін розгляду заяви cкладає до 20 робочих днів з дня подання заяви, або ж до 10 робочих днів для його термінового отримання. У випадках проведення під час оформлення процедури встановлення особи строк оформлення паспорта може тривати до 2 місяців.

Скільки коштуватиме новий паспорт?

Загальна вартість адміністративного збору при оформленні документа протягом 20 робочих днів, складе 279 грн. З них вартість адміністративних послуг за оформлення та видачу ID-картки - 87 грн, вартість бланку - 192 гривні. За прискорення процедури необхідно буде заплатити 366 грн (до 174 грн зросте вартість адмінпослуг). У разі обміну втраченого чи пошкодженого паспорта додатково сплачується державне мито - 34 грн. Слід зауважити, що паспорт є не єдиним документом, що посвідчує особу громадянина України. До них також відносяться закордонний, службовий, дипломатичний паспорта, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення водія та ін.

Кілька корисних порад, які допоможуть уникнути втрати паспорта:

  • Ніколи не лишайте свої документи в заставу та не передавайте їх третім особам.

  • Намагайтеся зберігати документи в безпечному місці. Якщо в готелі є сейф, лишайте їх у ньому.

  • Якщо у вас є водійські права, користуйтеся ними. У більшості випадків вони вважаються повноцінним посвідченням особи, але в разі втрати їх набагато легше відновити.

  • Покладіть до документів картку, де будуть вказані ваші контакти (мобільний телефон, e-mail, сторінка в соцмережі). Якщо вони загубляться і їх хтось знайде, з вами буде набагато простіше й швидше зв’язатися.За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтесь за телефоном гарячої лінії: +38(099)-435-16-94 – юрист Центру юридичної допомоги «Захист» Бондар Надія Володимирівна. Дзвінки приймаються цілодобово, якщо оператор зайнятий, ми Вам перетелефонуєм.

      Будем раді Вам допомогти!