Статті‎ > ‎

Як виписати колишнього чоловіка з квартири?

Досить часто трапляються ситуації, коли після розірвання шлюбу необхідно зняти з реєстрації місця проживання в квартирі чи будинку людину, яка з тих чи інших  причин там не проживає або в квартирі проживає лише її власник, а інший з членів колишнього подружжя не бажає виписуватись. Що робити в такому випадку?

Саме по собі розірвання шлюбу не є підставою для припинення права користування житлом, що прямо визначено статтею 156 Житлового кодексу Української РСР.
Аналіз змісту норм законодавства, що регулює питання втрати права користування житловим приміщенням дозволяє віднести до членів сім’ї власника осіб, які проживають з власником і ведуть з ним спільне господарство; колишніх членів сім’ї власника, зокрема осіб, які проживають з власником, але з певного часу вже не є членами сім’ї; члени сім’ї колишнього власника, зокрема особи, які проживають у житлі, право власності на яке перейшло від громадянина, який зберігає сімейні стосунки з користувачами жилого приміщення, до інших осіб; колишніх членів сім’ї колишнього власника житлового приміщення.

Причини для примусової виписки можуть бути різноманітними. Наприклад, одне із подружжя проживає в іншому місці і добровільно не знялося з реєстрації і т.д. Часто власники квартири бояться, що зареєстровані особи можуть заявляти про  якісь права на квартиру, зокрема перешкодити у її продажі.    В такому випадку слід розуміти, що тільки власник має  право володіти, користуватися, та  розпоряджатися квартирою. В той же час,  інші зареєстровані особи мають лише право проживати у квартирі. Але слід врахувати, що хоча власник і може продати свою квартиру, важко знайти покупця, який погодиться купити квартиру де зареєстровані “посторонні” для нього особи.    
Бувають випадки, коли людина фактично не проживає в квартирі чи будинку, тому досить важко довести факт псування майна, погану поведінку чи навести інші підстави, які передбачені законом для виселення особи з квартири чи будинку.  Але можна таку особу позбавити права користування житлом та виписати із житлового будинку на підставі рішення суду.
Згідно чинного законодавства визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.  

Тому, якщо у вас виникла необхідність виписати  особу з квартири, з якою ви не бажаєте більш спільно проживати, то слід пам’ятати, що це можливо зробити виключно через суд. 

Для цього Вам необхідно зібрати для суду документи, вибрати правильну тактику для здійснення захисту Ваших інтересів в суді та досягти потрібного Вам результату. З цією задачею Вам допоможе Центр надання юридичної допомоги «Захист». Наші адвокати допоможуть розібратися з усіма питаннями, в тому числі скласти всі необхідні документи .
      За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтесь за телефоном гарячої лінії: +38(099)-435-16-94 – юрист Центру юридичної допомоги «Захист» Бондар Надія Володимирівна. Дзвінки приймаються цілодобово, якщо оператор зайнятий, ми Вам перетелефонуєм.
      Будем раді Вам допомогти!


Comments