Статті‎ > ‎

Борги у спадок

БОРГИ У СПАДОК

Відповідно до Стаття 1216 Цивільного кодексу України  спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Але це не виключає випадків, коли спадкоємцям залишається не  тільки майно спадкодавця, але і його борги, серед них можуть бути зобов’язання по виплаті кредиту на великі суму.  Відповідно до статті 1218 ЦКУ до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.


Є також виключний перелік прав та обов'язків, які не входять до складу спадщини

 Не входять до складу спадщини права та обов'язки, що нерозривно пов'язані з особою спадкодавця, зокрема:

1) особисті немайнові права;

2) право на участь у товариствах та право членства в об'єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установчими документами;

3) право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я;

4) права на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати, встановлені законом;

5) права та обов'язки особи як кредитора або боржника.

В разі, якщо за життя громадянин взяв кредит в банку, не застрахований на випадок смерті позичальника, то за ЦКУ - в разі загибелі по боргах доведеться розплачуватися його спадкоємцям. При цьому їх відповідальність обмежена ринковою вартістю спадщини. Тобто, якщо борги перевищують вартість майна спадкодавця, то спадкоємці не будуть доплачувати зі своєї кишені кошти, яких не вистачить на виплату боргу.

Згідно ст. 1268 ЦКУ спадкоємець має право прийняти спадщину або відмовитися від неї. Відсутність у нотаріуса заяви про прийняття спадщини протягом встановленого строку для прийняття спадщини також прирівнюється до відмови.

Тому перед тим, як здійснювати будь-які дії, пов'язані з прийняттям і оформленням спадщини, потрібно  дізнатися , що саме переходить в спадок.

Строк для прийняття спадщини (або відмови від нього) становить пів року (шість місяців) . Починаючи  з моменту відкриття спадщини.

Звичайно ж,  не погано, отримати у спадок якесь цінне майно: машину, будинок, тощо. Але що ж робити, якщо виявиться, що у спадкодавця залишилися ще й борги: у вигляді кредиту на покупку цього ж будинку, машини?

 Тому, звичайно ж для Вас буде краще звернутись до спеціалістів, які проконсультують Вас і підкажуть, як потрібно діяти при такій вкрай неприємній ситуації для того щоб попередити та відвернути настання неприємних для Вас наслідків.


За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтесь за телефоном гарячої лінії: +38(093)-35-00-647;  +38(096)-583-43-61 – юрист Центру юридичної допомоги «Захист» Мазурик Зоряна Ярославівна.

Будемо раді Вам допомогти!

 

 

 

Comments