Статті‎ > ‎

Набрали чинності закони про реструктуризацію валютних кредитів

      Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо споживчих кредитів, наданих в іноземній валюті" № 1381-IX "покликаний захистити позичальників, які отримали споживчі кредити в іноземній валюті, але не змогли своєчасно здійснювати платежі по цих кредитах, серед іншого, через збройної агресії проти України ".


 "Споживче, зокрема іпотечне, кредитування в іноземній валюті заборонено з 2011 року, однак ряд позичальників має валютні кредити, виданих ще при іпотечному бумі 2006-2007 років. З початком збройної агресії проти України та окупації частини території відбулися значні курсові коливання, що відбилося на здатності позичальників обслуговувати валютні кредити. Але тягар від зміни курсу не повинно переводитися виключно на позичальників.

 

      Тому тільки ті позичальники, які не мали простроченої заборгованості за станом на 1 січня 2014 року або погасили її до дня реструктуризації, мають право скористатися умовами реструктуризації згідно із законом, а саме: валютні зобов'язання конвертуються за середнім значенням між офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ на день проведення реструктуризації, і офіційним курсом гривні до такої іноземної валюти, встановленим НБУ на дату надання кредиту ".

 

     Передбачається, що раніше сплачена неустойка зараховується в погашення тіла та відсотків по кредиту, відсотки, нараховані до дня реструктуризації, перераховуються за ставками депозитів у відповідній валюті.

 

     Після реструктуризації кредит повинен бути погашений протягом 10 років, відсотки за такими реструктурованих кредитів сплачуються за ринковою ставкою в національній валюті - український індекс депозитних ставок у гривні за 12-місячними депозитами плюс 1%. Кредит можна погасити достроково в будь-який момент.

 

     Заява про реструктуризацію подається кредитору позичальником особисто або рекомендованим листом з повідомленням про вручення протягом трьох місяців з дня набрання чинності цього Закону.

     Юристи Адвокатського об’єднання «Захист» допоможуть Вам якісно скласти заяву про реструктуризацію, підготувати всі необхідні документи та супроводити процес відповідно до Закону.

     За більш детальною інформацією та для запису на консультацію, зателефонуйте нам на безкоштовну гарячу лінію: 

0800-40-33-03.

Консультація БЕЗКОШТОВНА !


Звертайтеся, будемо раді Вам допомогти!

 

Comments