Статті‎ > ‎

Порядок приватизації нерухомого майна

Мабуть кожен, хто орендує державне чи комунальне майно, задавали собі питання: чому б не володіти ним повноцінно на праві власності? Приватизація дає відповідь на поставлене питання.
Процес приватизації досить чітко врегульований на законодавчому рівні і, здавалося, так просто стати власником якогось майна, оскільки законодавство встановлює порядок, процедуру та строки проведення. Проте, насправді, коли ми стикаємося з подібним процесом у нас виникають певні труднощі: куди звертатись, які документи необхідно подати і т.д.
Отже, приватизація – це законна передача нерухомого майна у приватне володіння  фізичних та юридичних осіб.
Згідно чинного законодавства до об’єктів приватизації належить:
- об’єкти незавершеного будівництва;
- земельні ділянки;
- окреме індивідуально визначене майно, у тому числі із земельними ділянками, на яких воно знаходиться;
- підприємства як цілісні майнові комплекси;
До об'єктів приватизації належить також квартири багатоквартирних будинків, одноквартирні будинки, житлові приміщення в гуртожитках (кімнати, житлові блоки, секції), кімнати в квартирах та одноквартирних будинках, де проживають двоє і більше наймачів. Однак це не означає, що абсолютно всі квартири або кімнати в гуртожитках можна приватизовувати. Наприклад, не підлягають приватизації об’єкти державного значення.
Якщо ви вирішили приватизувати майно, Вам необхідно звернутись до відділу приватизації житлового фонду районної адміністрації за місцем знаходження майна, де ви дізнаєтесь про можливість приватизації та які документи необхідно зібрати. Загалом, це такі документи, як: паспорт або інший документ, що посвідчує особу, заява про приватизацію майна, довідка про склад сім’ї, технічний паспорт.
Після подання всіх необхідних документів Вам належить пройти ще одну процедуру – реєстрація права власності та отримання відповідного документа,що посвідчує право власності на зазначене майно.
Приватизація – трудомісткий процес, який займає багато часу, знань та досвіду. Детальніше про порядок здійснення приватизації нерухомого майна, Ви можете дізнатись звертаючись до нас. Наші працівники забезпечать Вам економію часу та максимально оперативно допоможуть у вирішенні усіх питань.

Центр юридичної допомоги «Захист» пропонує свою допомогу щодо приватизації різного типу об’єктів, таких як квартири, будинки, земельні ділянки. Висококваліфіковані адвокати займуться приватизацією об’єкта будь-якої складності. З моменту підписання договору ви знімаєте з себе всі обов’язки та паперову тяганину, яка супроводжує процедуру оформлення паперів. Ми надаємо цілий комплекс послуг. Співпраця з нами включає всі етапи оформлення, починаючи із збору документації і закінчуючи врученням готових документів на право власності.


Comments