Статті‎ > ‎

Реєстрація СПД

     Реєстрація СПД
     Суб'єкти підприємницької діяльності — фізичні особи, незалежно від того, використовують вони (або планують використовувати) працю найманих працівників чи ні, є платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування і зобов'язані зареєструватися в органах Пенсійного фонду України. Виняток становлять лише ті підприємці, які перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності і які не мають найманих працівників. Для таких осіб реєстрація в органі Пенсійного фонду України не є обов'язковою, оскільки збір на обов'язкове державне пенсійне страхування включається до складу єдиного податку або фіксованого податку.
     Існують види діяльності, які не підпадають під єдиний податок. Ними є:
діяльність у сфері грального бізнесу, гральних автоматів з грошовим або майновим виграшем, проведення лотерей і розіграшів, здійснення обміну іноземної валюти;
видобуток і виробництво коштовних металів і каміння; оптова і роздрібна торгівля промисловими виробами з коштовних металів;
виробництво підакцизних товарів, господарська діяльність, пов'язана з експортом, імпортом та оптовим продажем підакцизними товарами, оптовою та роздрібною торгівлею підакцизними паливно-мастильними матеріалами.
     Реєстрація відбувається в органі Пенсійного фонду України за постійним місцем проживання в 10-денний термін від дня одержання свідоцтва про 
державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності.
     Облік в органах Пенсійного фонду України платників збору — суб'єктів підприємницької діяльності — фізичних осіб здійснюється на підставі одержаного з органу державної реєстрації інформаційного повідомлення.
     Фізичні особи — суб'єкти підприємницької діяльності для реєстрації в органах Пенсійного фонду подають: заяву за встановленою формою; а також засвідчені копії таких документів;
свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності; довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків та інших обов'язкових платежів; угоди про наймання на роботу фізичної особи (для платників збору, які використовують працю найманих працівників).
     Після реєстрації платникові збору видається Повідомлення за встановленою формою, у якому зазначається присвоєний платникові збору реєстраційний номер. Також після реєстрації платникові збору видається Довідка для пред'явлення в банк про реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності в Пенсійному фонді України.
     Ця довідка подається в банк під час відкриття рахунку. Корінець цієї довідки, заповнений уповноваженим працівником банку, повертається в орган Пенсійного фонду України не пізніше ніж за 30 днів від дня видачі довідки в банк.
     Закриття СПД
      Процес закриття СПД досить тривалий. Він складається з двох етапів. Перший включає внесення запису про припинення підприємницької діяльності в Єдиний державний реєстр.                Фізична особа повинна подати державному реєстратору такі документи: заяву про припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем; документ, що підтверджує внесення плати за публікацію повідомлення про ухвалення підприємцем рішення про припинення підприємницької діяльності.
     Другий етап включає подання заяви про припинення СПД. Однак її слід подавати не раніше двох місяців з дати публікації повідомлення. Фізична особа подає такі документи: заповнену реєстраційну картку на проведення реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою; свідоцтво про державну реєстрацію; довідку з Державної податкової служби про відсутність заборгованості; довідку з пенсійного фонду про відсутність заборгованості; довідку з органів фондів соціального страхування про відсутність боргів або про те, що особа перебуває на обліку. Для підтвердження пред'являється паспорт. Строк державної реєстрації припинення підприємницької діяльності не повинен перевищувати два робочі дні.
     За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтесь за телефоном гарячої лінії: +38(099)-435-16-94 – юрист Центру юридичної допомоги «Захист» Бондар Надія Володимирівна. Дзвінки приймаються цілодобово, якщо оператор зайнятий, ми Вам перетелефонуєм.
      Будем раді Вам допомогти!

Comments