Статті‎ > ‎

Вступ у спадщину іноземцями в Україні

Нерідко трапляються ситуації, коли Ваші друзі, знайомі, родичі що живуть за кордоном, залишили на Україні своїх стареньких батьків, дідусів і бабусь.
Ситуації коли спадкодавець і спадкоємець знаходяться в різних країнах, чи наприклад майно, яке передається у спадок знаходиться в іншій країні, ніж особа, яка набуває право на це майно. В юридичній практиці доволі часто виникають такі ситуації, відповідно постає питання як бути, КОЛИ МОЖЛИВОСТІ ПРИЇХАТИ В Україну немає!
Як отримати нерухомість, яку Ви отримали у спадок???
Як вийти з ситуації, коли у зв’язку з роботою, сім’єю Ви не можете покинути територію країни проживання для оформлення успадкованого майна??
Відповідь на всі ці запитання можна отримати на консультації з нашими професіоналами!!
Українське законодавство не створювало відмінностей у порядку спадкування для громадян України та іноземних громадян, окрім оподаткування, про що ми поговоримо у наступних статтях.
 Слід розуміти, що спадкування майна здійснюється за правом держави, у якій спадкодавець мав останнє місце проживання(нерухоме майно успадковується за правом країни, де це майно знаходиться), якщо спадкодавцем не обрано в заповіті право держави, громадянином якої він був. У разі, якщо після складання заповіту його громадянство змінилося, вибір права спадкодавцем буде недійсним. 
Майно особо може отримати внаслідок положення закону та у зв’язку з заповітом, але у будь – якому випадку термін прийняття спадщини для всіх порядків, та всіх громадянин, не залежно іноземець чи ні однаковий - 6 місяців.
Варто знати, вашої особистої присутності під час переоформлення майна НЕ ПОТРІБНО, є інститут представництва, яким ми активно користуємось.
Що для цього потрібно- довіреність, яку ми допоможемо оформити. Під час оформлення довіреності, також буде задіяні послуги консула країни, в якій знаходиться громадянин (України, який перебуває(проживає, працює)за кордоном)/іноземець, та нотаріус.
Безпека за довіреністю! Особа, що представляє інтереси особи  за законодавством немає права щодо відчуження майна.
У випадку пропуску строку у особи залишається можливість вступити у право на спадок, але через суд, за допомогою заяви про прийняття спадщини.
Алгоритм дій для вступу у спадщину
1. Подати заяву на вступ у спадщину: є два способи подати особисто, або надіслати поштою. Оскільки, особа яка знаходиться за кордоном особисто подати заяву можливості немає, ми можемо допомогти визначитись в яку саме нотаріальну контору надсилати заяву про вступ у спадщину, скласти заяву про прийняття спадщини, і найголовніше допомогти здійснити нотаріальне завірення(іноземця що звертається до нас, або громадянина України що живе за кордоном) підпису, що проставляється у заяві і є ОБОВЯЗКОВИМ.

Після цього нотаріус заводить спадкову справу.
Документи для вступу в спадщину
Крім заяви, необхідно буде надати нотаріусу цілий пакет документів, склад якого може кардинально мінятися в залежності від виду та обсягу спадкової маси, а також від виду спадкування, що варто попередньо уточнити у юристів, що спеціалізуються у спадковій справі, або у нотаріуса
До базових документів можна віднести:
- Паспорт спадкоємця( у випадку, якщо особиста участь спадкоємця не можлива- завірена довіреність)
- Свідоцтво про смерть заповідача (оригінал + копія) та виписку з будинкової книги, довідку з останнього місця проживання спадкодавця;
- Правовстановлюючі документи на все успадковане майно(договори дарування, купівлі-продажу, передачі житла у власність і т.д.).
- Документи для вступу в спадщину за законом і за заповітом. Варто знати, що за цими порядками документи, що необхідно подати нотаріусу відрізнятимуться, вступ в спадок по заповіту припускає наявність двох важливих паперів: самого заповіту (завіреного нотаріально) та довідки про те, що даний заповіт не змінювався і не було складено нове. А ось спадкування за законом, документи що підтверджують спорідненість з заповідачем (свідоцтво про народження / усиновлення, про шлюб), чого не потрібно у разі спадкування за заповітом.
Процедура вступу у спадщину є досить специфічною, а враховуючи нюанс відносно того, що особа немає змоги приїхати на територію України для вступу у спадщину, утворює нові труднощі, але не варто хвилюватись, можна звернутись до нашого Центру юридичної допомоги «Захист», де наші юристи допоможуть без особистої участі успадкувати майно.  
 За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтесь за телефоном гарячої лінії: +38(099)-435-16-94 – юрист Центру юридичної допомоги «Захист» Бондар Надія Володимирівна. Дзвінки приймаються цілодобово, якщо оператор зайнятий, ми Вам перетелефонуєм.
     Будем раді Вам допомогти!
Comments